All for Joomla All for Webmasters

                    Projekt Mosty to wyjątkowy cykl koncertów, współorganizowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie i prezentowany w nadzwyczajnym miejscu- Auli AM Floriance. Jest to kolejna odsłona Małopolskiej Manufaktury Sztuki, która tym razem chce kultywować dorobek przeszłości. Będąc symbolicznym mostem między pokoleniami- przewodnią myślą cyklu- buduje serię koncertów oraz wystaw, poświęconych wybitnym muzykom, pedagogom, absolwentom, studentom, związanym z Akademią Muzyczną w Krakowie i edukacją muzyczną środowiska Krakowa i okolic.

                     Mosty łączą przeszłość z teraźniejszością. Każdy z koncertów, w ramach projektu, prezentuje utwór wybitnego kompozytora- założyciela Krakowskiej Szkoły Kompozytorskiej, oraz prawykonanie utworu kompozytora- twórcy i kontynuatora tejże Szkoły. Mosty ukazują relację Mistrz- Uczeń. Wykonawcami koncertu są zarówno studenci, którzy wykonają utwory kompozytorów XX wieku, jak i pedagodzy, biorący udział w prawykonaniu utworów XXI wieku. Mosty kultywują tradycję i jednocześnie są ukłonem w kierunku nowoczesności. Prezentują postać wybitnego kompozytora, jednocześnie przypominając wielkie osobowości muzyczne: instrumentalistów, teoretyków muzyki i wspaniałych pedagogów. Mosty przypominają twórczość i postacie, które trwale wpisały się w historię Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, jednocześnie prezentując twórczość i talenty tych, którzy budują historię dzisiejszej Akademii Muzycznej w Krakowie. Plan poszczególnego wydarzenia artystycznego opiera się na stałym układzie:

                     • koncert złożony z dwóch części

                     • wystawa zdjęć, poświęconych wybitnym krakowskim muzykom

 

 

 

Strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby uzyskać więcej informacji, zachęcam do zapoznania się z polityką prywatnośc .