All for Joomla All for Webmasters


Zapraszamy na czwartą edycję Letniej Manufaktury Sztuki – Niepołomice 2019

 

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejną, już czwartą edycję Letniej Manufaktury Sztuki. W dniach 19-23 sierpnia - spotykamy się jak co roku w pięknych Niepołomicach. Inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Małopolska Manufaktura Sztuki, współorganizatorami - Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Niepołomicach. Jak co roku patronat nad Letnią Manufakturą Sztuki objął Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Pan Roman Ptak. W tym roku naszym partnerem została również Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach. Naszym tegorocznym, głównym sponsorem jest Salon pianin i fortepianów „PASJA” z Warszawy.

 

W ramach IV Letniej Manufaktury Sztuki zapraszamy do wzięcia udziału w trzech różnych formach warsztatów - mamy dla Państwa instrumentalne kursy mistrzowskie, warsztaty gospel oraz warsztaty teatralne.

 

Kursy Mistrzowskie - dedykowane są dla uczniów i absolwentów szkół muzycznych oraz studentów i absolwentów uczelni muzycznych. Prowadzić je będą wybitni specjaliści i pedagodzy. W tym roku zapraszamy do udziału w klasach mistrzowskich fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu, klarnetu, kompozycji, wokalistyki jazzowo- estradowej oraz kameralistyki. Uczestnicy kursów mistrzowskich będą mieli też możliwość skorzystania z zajęć dodatkowych przewidzianych w ramach pakietu uczestnictwa czynnego. Kursy mistrzowskie zakończone zostaną dwoma koncertami - pierwszym Uroczystym Koncertem Klasycznym w Sali Akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.oraz koncertem finałowym w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Dla wyróżniających się uczestników przewidujemy zaproszenie na jesienna edycję Festiwalu Hebdowskie Spotkania ze Sztuką oraz zaproszenie do udziału w Festiwalu „Muzyka w Starych Balicach”

Warsztaty GOSPEL- jest to wyjątkowe spotkanie artystyczne, w którym może wziąć udział każda osoba, która chce odnaleźć radość w śpiewie - nie mamy żadnych ograniczeń wiekowych, nie jest potrzebne żadne wykształcenie muzyczne. Warsztaty prowadzą dwaj znakomici i niezwykle doświadczeni artyści - znani Wam już doskonale z poprzednich edycji Daniel Cebula- Orynicz i Dawid Makosz. Pięciodniowe warsztaty zostaną zamknięte koncertem z towarzyszeniem zespołu jazzowego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.

Warsztaty TEATRALNE - poprowadzi dla Was Katarzyna Kanowska - znakomity pedagog teatru, teatrolog i polonistka. Pięciodniowe , popołudniowe warsztaty zaowocują przygotowaniem krótkiej, autorskiej etiudy teatralnej. Do tej etiudy uczestnicy mistrzowskich kursów instrumentalnych pod okiem kompozytora Kamila Kruka w ramach warsztatów kompozycji i improwizacji stworzą autorską muzykę. Etiuda zostanie przedstawiona podczas koncertu finałowego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

 

Ilość uczestników w ramach mistrzowskich kursów instrumentalnych, warsztatów gospel i warsztatów teatralnych jest ograniczona. Rekrutacja będzie otwarta od dnia 15 kwietnia do 15 lipca, lub do wyczerpania się limitu miejsc.

Do zobaczenia w Niepołomicach!

dr hab. Milena Kędra

Dyrektor Artystyczny Letniej Manufaktury Sztuki

 NIEPOŁOMICE - informacje dodatkowe

 

NOCLEGI:

http://hotelniepolomice.pl/kontakt/

http://www.hotelnovum.pl/kontakt

http://www.zamekkrolewski.com.pl/boutique-hotel

http://moa.edu.pl/

 

KOMUNIKACJA:

http://wiadomosci.niepolomice.eu/Informator/rozklady-jazdy-busow-i-autobusow/

http://www.mpk.krakow.pl/pl linie autobusowe 211,221,301

 

Strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby uzyskać więcej informacji, zachęcam do zapoznania się z polityką prywatnośc .